Download Albanian Verb Dictionary and Manual by Geoff Husić PDF

By Geoff Husić

Show description

Read Online or Download Albanian Verb Dictionary and Manual PDF

Similar nonfiction_4 books

Indians, markets, and rainforests: theory, methods, analysis

This ebook addresses very important and similar questions: does participation in a industry economic system aid or harm indigenous peoples and the way does it impact the conservation of tropical rainforest wildlife? Oddly, there were few quantitative reviews that experience addressed those concerns. Ricardo Godoy's study takes an enormous step towards rectifying this oversight via investigating 5 varied lowland Amerindian societies of tropical Latin the USA -- all of that are experiencing deep alterations as they modernize.

Pediatric gastrointestinal imaging and intervention, Volume 1

Here's the main complete and authoritative paintings on radiologic prognosis of pediatric gastrointestinal issues. jam-packed with 1000's of exceptional scientific photographs, Pediatric Gastrointestinal Imaging and Intervention deals particular, step by step directions for acting and analyzing the most recent diagnostic options.

HMS Illustrious / Aircraft Carrier 1939-1956, Technical History

HMS Illustrious plane service 1939-1956

Additional info for Albanian Verb Dictionary and Manual

Example text

Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. ) INDICATIVE Present: bërtas, bërtet, bërtet, bërtasim, bërtitni (bërtisni), bërtasin Continuous present: po bërtas, po bërtet, po bërtet, po bërtasim, po bërtitni, po bërtasin Imperfect: bërtitja (bërtisja), bërtitje (bërtisje), bërtiste, bërtitnim (bërtisnim), bërtitnit (bërtisnit), bërtitnin (bërtisnin) Continuous imperfect: po bërtitja (bërtisja), po bërtitje (bërtisje), po bërtiste, po bërtitnim (bërtisnim), po bërtitnit (bërtisnit), po bërtitnin (bërtisnin) Aorist: bërtita, bërtite, bërtiti, bërtitëm, bërtitët, bërtitën Perfect: kam bërtitur, ke bërtitur, ka bërtitur, kemi bërtitur, keni bërtitur, kanë bërtitur Past perfect I: kisha bërtitur, kishe bërtitur, kishte bërtitur, kishim bërtitur, kishit bërtitur, kishin bërtitur Past perfect II: pata bërtitur, pate bërtitur, pat(i) bërtitur, patëm bërtitur, patët bërtitur, patën bërtitur Future I: do të bërtas, do të bërtasësh, do të bërtasë, do të bërtasim, do të bërtitni, do të bërtasin Future II: kam për të bërtitur, ke për të bërtitur, ka për të bërtitur, kemi për të bërtitur, keni për të bërtitur, kanë për të bërtitur Future perfect I: do të kem bërtitur, do të kesh bërtitur, do të ketë bërtitur, do të kemi bërtitur, do të keni bërtitur, do të kenë bërtitur Future perfect II: kam për të pasë bërtitur, ke për të pasë bërtitur, ka për të pasë bërtitur, kemi për të pasë bërtitur, keni për të pasë bërtitur, kanë për të pasë bërtitur SUBJUNCTIVE Present: të bërtas, të bërtasësh, të bërtasë, të bërtasim, të bërtitni, të bërtasin Imperfect: të bërtitja (bërtisja), të bërtitje (bërtisje), të bërtiste, të bërtitnim (bërtisnim), të bërtitnit (bërtisnit), të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: të kem bërtitur, të kesh bërtitur, të ketë bërtitur, të kemi bërtitur, të keni bërtitur, të kenë bërtitur Past perfect: të kisha bërtitur, të kishe bërtitur, të kishte bërtitur, të kishim bërtitur, të kishit bërtitur, të kishin bërtitur 43 Back to Index CONDITIONAL Present: do të bërtitja (bërtisja), do të bërtitje (bërtisje), do të bërtiste, do të bërtitnim (bërtisnim), do të bërtitnit (bërtisnit), do të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: do të kisha bërtitur, do të kishe bërtitur, do të kishte bërtitur, do të kishim bërtitur, do të kishit bërtitur, do të kishin bërtitur OPTATIVE Present: bërtitsha, bërtitsh, bërtittë, bërtitshim, bërtitshi, bërtitshin Perfect: paça bërtitur, paç bërtitur, pastë bërtitur, paçim bërtitur, paçi bërtitur, paçin bërtitur ADMIRATIVE Present: bërtitkam, bërtitke, bërtitka, bërtitkemi, bërtitkeni, bërtitkan Imperfect: bërtitkësha, bërtitkëshe, bërtitkësh, bërtitkëshim, bërtitkëshit, bërtitkëshin Perfect: paskam bërtitur, paske bërtitur, paska bërtitur, paskemi bërtitur, paskeni bërtitur, paskan bërtitur Past prefect: paskësha bërtitur, paskëshe bërtitur, paskësh (paskej) bërtitur, paskëshim bërtitur, paskëshit bërtitur, paskëshin bërtitur IMPERATIVE bërtit; bërtitni (bërtisni) INFINITIVE Present: për të bërtitur Perfect: për të pasë bërtitur GERUNDIVE Present: duke bërtitur Perfect: duke pasë bërtitur PARTICIPLE bërtitur bie 'to fall' Irr.

Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. ) INDICATIVE Present: bërtas, bërtet, bërtet, bërtasim, bërtitni (bërtisni), bërtasin Continuous present: po bërtas, po bërtet, po bërtet, po bërtasim, po bërtitni, po bërtasin Imperfect: bërtitja (bërtisja), bërtitje (bërtisje), bërtiste, bërtitnim (bërtisnim), bërtitnit (bërtisnit), bërtitnin (bërtisnin) Continuous imperfect: po bërtitja (bërtisja), po bërtitje (bërtisje), po bërtiste, po bërtitnim (bërtisnim), po bërtitnit (bërtisnit), po bërtitnin (bërtisnin) Aorist: bërtita, bërtite, bërtiti, bërtitëm, bërtitët, bërtitën Perfect: kam bërtitur, ke bërtitur, ka bërtitur, kemi bërtitur, keni bërtitur, kanë bërtitur Past perfect I: kisha bërtitur, kishe bërtitur, kishte bërtitur, kishim bërtitur, kishit bërtitur, kishin bërtitur Past perfect II: pata bërtitur, pate bërtitur, pat(i) bërtitur, patëm bërtitur, patët bërtitur, patën bërtitur Future I: do të bërtas, do të bërtasësh, do të bërtasë, do të bërtasim, do të bërtitni, do të bërtasin Future II: kam për të bërtitur, ke për të bërtitur, ka për të bërtitur, kemi për të bërtitur, keni për të bërtitur, kanë për të bërtitur Future perfect I: do të kem bërtitur, do të kesh bërtitur, do të ketë bërtitur, do të kemi bërtitur, do të keni bërtitur, do të kenë bërtitur Future perfect II: kam për të pasë bërtitur, ke për të pasë bërtitur, ka për të pasë bërtitur, kemi për të pasë bërtitur, keni për të pasë bërtitur, kanë për të pasë bërtitur SUBJUNCTIVE Present: të bërtas, të bërtasësh, të bërtasë, të bërtasim, të bërtitni, të bërtasin Imperfect: të bërtitja (bërtisja), të bërtitje (bërtisje), të bërtiste, të bërtitnim (bërtisnim), të bërtitnit (bërtisnit), të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: të kem bërtitur, të kesh bërtitur, të ketë bërtitur, të kemi bërtitur, të keni bërtitur, të kenë bërtitur Past perfect: të kisha bërtitur, të kishe bërtitur, të kishte bërtitur, të kishim bërtitur, të kishit bërtitur, të kishin bërtitur 43 Back to Index CONDITIONAL Present: do të bërtitja (bërtisja), do të bërtitje (bërtisje), do të bërtiste, do të bërtitnim (bërtisnim), do të bërtitnit (bërtisnit), do të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: do të kisha bërtitur, do të kishe bërtitur, do të kishte bërtitur, do të kishim bërtitur, do të kishit bërtitur, do të kishin bërtitur OPTATIVE Present: bërtitsha, bërtitsh, bërtittë, bërtitshim, bërtitshi, bërtitshin Perfect: paça bërtitur, paç bërtitur, pastë bërtitur, paçim bërtitur, paçi bërtitur, paçin bërtitur ADMIRATIVE Present: bërtitkam, bërtitke, bërtitka, bërtitkemi, bërtitkeni, bërtitkan Imperfect: bërtitkësha, bërtitkëshe, bërtitkësh, bërtitkëshim, bërtitkëshit, bërtitkëshin Perfect: paskam bërtitur, paske bërtitur, paska bërtitur, paskemi bërtitur, paskeni bërtitur, paskan bërtitur Past prefect: paskësha bërtitur, paskëshe bërtitur, paskësh (paskej) bërtitur, paskëshim bërtitur, paskëshit bërtitur, paskëshin bërtitur IMPERATIVE bërtit; bërtitni (bërtisni) INFINITIVE Present: për të bërtitur Perfect: për të pasë bërtitur GERUNDIVE Present: duke bërtitur Perfect: duke pasë bërtitur PARTICIPLE bërtitur bie 'to fall' Irr.

Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. ) INDICATIVE Present: bërtas, bërtet, bërtet, bërtasim, bërtitni (bërtisni), bërtasin Continuous present: po bërtas, po bërtet, po bërtet, po bërtasim, po bërtitni, po bërtasin Imperfect: bërtitja (bërtisja), bërtitje (bërtisje), bërtiste, bërtitnim (bërtisnim), bërtitnit (bërtisnit), bërtitnin (bërtisnin) Continuous imperfect: po bërtitja (bërtisja), po bërtitje (bërtisje), po bërtiste, po bërtitnim (bërtisnim), po bërtitnit (bërtisnit), po bërtitnin (bërtisnin) Aorist: bërtita, bërtite, bërtiti, bërtitëm, bërtitët, bërtitën Perfect: kam bërtitur, ke bërtitur, ka bërtitur, kemi bërtitur, keni bërtitur, kanë bërtitur Past perfect I: kisha bërtitur, kishe bërtitur, kishte bërtitur, kishim bërtitur, kishit bërtitur, kishin bërtitur Past perfect II: pata bërtitur, pate bërtitur, pat(i) bërtitur, patëm bërtitur, patët bërtitur, patën bërtitur Future I: do të bërtas, do të bërtasësh, do të bërtasë, do të bërtasim, do të bërtitni, do të bërtasin Future II: kam për të bërtitur, ke për të bërtitur, ka për të bërtitur, kemi për të bërtitur, keni për të bërtitur, kanë për të bërtitur Future perfect I: do të kem bërtitur, do të kesh bërtitur, do të ketë bërtitur, do të kemi bërtitur, do të keni bërtitur, do të kenë bërtitur Future perfect II: kam për të pasë bërtitur, ke për të pasë bërtitur, ka për të pasë bërtitur, kemi për të pasë bërtitur, keni për të pasë bërtitur, kanë për të pasë bërtitur SUBJUNCTIVE Present: të bërtas, të bërtasësh, të bërtasë, të bërtasim, të bërtitni, të bërtasin Imperfect: të bërtitja (bërtisja), të bërtitje (bërtisje), të bërtiste, të bërtitnim (bërtisnim), të bërtitnit (bërtisnit), të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: të kem bërtitur, të kesh bërtitur, të ketë bërtitur, të kemi bërtitur, të keni bërtitur, të kenë bërtitur Past perfect: të kisha bërtitur, të kishe bërtitur, të kishte bërtitur, të kishim bërtitur, të kishit bërtitur, të kishin bërtitur 43 Back to Index CONDITIONAL Present: do të bërtitja (bërtisja), do të bërtitje (bërtisje), do të bërtiste, do të bërtitnim (bërtisnim), do të bërtitnit (bërtisnit), do të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: do të kisha bërtitur, do të kishe bërtitur, do të kishte bërtitur, do të kishim bërtitur, do të kishit bërtitur, do të kishin bërtitur OPTATIVE Present: bërtitsha, bërtitsh, bërtittë, bërtitshim, bërtitshi, bërtitshin Perfect: paça bërtitur, paç bërtitur, pastë bërtitur, paçim bërtitur, paçi bërtitur, paçin bërtitur ADMIRATIVE Present: bërtitkam, bërtitke, bërtitka, bërtitkemi, bërtitkeni, bërtitkan Imperfect: bërtitkësha, bërtitkëshe, bërtitkësh, bërtitkëshim, bërtitkëshit, bërtitkëshin Perfect: paskam bërtitur, paske bërtitur, paska bërtitur, paskemi bërtitur, paskeni bërtitur, paskan bërtitur Past prefect: paskësha bërtitur, paskëshe bërtitur, paskësh (paskej) bërtitur, paskëshim bërtitur, paskëshit bërtitur, paskëshin bërtitur IMPERATIVE bërtit; bërtitni (bërtisni) INFINITIVE Present: për të bërtitur Perfect: për të pasë bërtitur GERUNDIVE Present: duke bërtitur Perfect: duke pasë bërtitur PARTICIPLE bërtitur bie 'to fall' Irr.

Download PDF sample

Rated 4.53 of 5 – based on 49 votes